Nezávazná poptávka

Blog

Prodej přes internet je vhodné upravit v obchodních podmínkách

08.01.2015

Prodej přes internet je regulován hned několika zákony.  Ať už prodáváte zboží či služby přes internet…

Povinnost mají všichni ti, kdo prodávají přes internet

Povinnost splňovat požadavky zákona mají nejen ti, kteří provozují e-shop či slevový portál, ale všichni ti, kteří prodávají přes internet – uzavírají smlouvu pomocí komunikačních prostředků – internetu (email, web, skype).

Prodej přes internet v sobě nejčastěji zahrnuje:

  • uzavřenou spotřebitelskou smlouvu,
  • smlouvu uzavřenou distančním způsobem,
  • smlouvu uzavřenou za použití elektronických prostředků

Zákony, které regulují prodej přes internet

Jako prodejce máte zákonnou povinnost sdělit spotřebiteli (kupujícímu) řadu údajů. Vaše povinnosti jsou definovány především v těchto zákonech:

Jak splnit povinnosti kladené zákonem?

Nejčastějších způsobem, kterým prodávající na internetu plní své povinnosti stanovené zákonem, jsou obchodní podmínky. Zveřejněné obchodní podmínky slouží pro kupující jako informační a garanční zdroj. Nejedná se jen o obranu proti České obchodní inspekci (ČOI pravidelně uděluje pokuty e-shopům, kteří nedodržují své povinnosti), ale jde o materiál, který by měl v zákazníkovi vyvolat pocit důvěry k obchodu/službě.

Obchodní podmínky zveřejňují nejčastěji e-shopy, avšak každý, kdo prodává zboží či služby (slevové portály, inzertní portály, ) by měl mít zveřejněné obchodní podmínky. Zveřejněnými obchodními podmínkami splníte své zákonné povinnosti, které jsou kladeny na prodej přes internet.

Prodej přes internet je vhodné upravit v obchodních podmínkách
5 (100%) 1 hlasů

Michal Bartoš

Související služby