Kropáček Legal

Právní zastoupení v případu Logicall – fotobanka Profimedia a Isifa

Právní zastoupení v případu Logicall, Profimedia a Isifa

Naše advokátní kancelář zastupuje klienty ve věcech údajného neoprávněného snímku (obrázku, fotografie) zveřejněného na webových stránkách vůči společnosti Profimedia, Isifa a Logicall.

Jak Vám můžeme pomoci s případem Profimedia, Isifa a Logicall?

Klienty, kterým Profimedia nebo Isifa (často prostřednictvím společnosti Logicall, která nároky vymáhá) hrozí pokutou čítající od několika tisíc korun až po desetitisíce korun, zastupujeme.

Provádíme právní analýzu situace, oprávněnost nároku společnosti Profimedia či Isifa a výši tohoto nároku. Dále připravíme právní odpověď (dopis) na výzvu Profimedia, Isifa či Logicall a zašleme ji s hlavičkou naší advokátní kanceláře. Klienty jsme schopni zastupovat od samotného zahájení vyjednávání až po případné soudní řízení.

Přestože může být nárok společnosti Profimedia/Isifa (vymáhaný prostřednitvím společnosti Logicall) v některých případech po právu, výše vymáhané částky z našich dosavadních zkušeností bývá velmi často nepřiměřeně vysoká.

Mgr. Pavel Kropáček, advokátní kancelář Kropáček Legal

Co dělat – obdrželi jste dopis od Profimedia, Isifa či Logicall?

Pokud jste obdrželi dopis, kde Vás Profimedia, Isifa či Logicall vyzývá k zaplacení několika tisícové či dokonce ještě vyšší částky z titulu bezdůvodného obohacení za zveřejnění fotografie (snímku, obrázku,…), ke které nemáte autorská práva, a který je podle jejich tvrzení ve fotobance Profimedia, doporučujeme vymáhanou částku neplatitobrátit se na naši advokátní kancelář.

Již jsme řešili řadu případů s klienty ve sporu se společnosti Profimedia/Isifa (Logicall) a máme v této věci bohaté zkušenosti.

Případ Profimedia/Isifa a Logicall jsme schopni s Vámi komunikovat zcela online. Pokud máte zájem, nabízíme Vám osobní schůzku a projednání věci v naší kanceláři na Praze 2.

Kontaktujte nás pomocí formuláře vpravo. Vyplňte základní údaje o Vaší situaci a případně připojte kopii dopisu od společnosti Profimedia či Logicall, který jste obdrželi. Obratem Vás budeme kontaktovat s návrhem na další postup.

Advokátní kancelář Mgr. Pavel Kropáček

Zastupujeme pouze klienty, kteří jsou žalováni v částce 17.000,-Kč a výše.

Z administrativních důvodů nejsme schopni zastupovat klienty, u nichž je žalovaná částka nižší jak 17.000,-Kč. Náklady na právní zastupování by pro tyto klienty byly totiž v poměru velmi vysoké.

Obvyklý postup společností Profimedia, Isifa a Logicall

1. Profimedia, Isifa či Logicall zašle oznámení o dohledání fotografie a vyzve k dohodě

Prvním krokem, který Profimedia/Isifa nebo Logicall činí, je zaslání oznámení o dohledání fotografie a výzva k dohodě. Tím Vás, jakožto provozovatele komerčních webových stránek, upozorní na údajné neoprávněné užití snímků, které má Profimedia ve své fotobance, a současně navrhne možnosti řešení, které spočívá v návrhu několikatisícového odškodnění vypláceného Profimedii.

2. Profimedia, Isifa či Logicall urgují dalšími výzvami k zaplacení

V případě, že provozovatel webových stránek nereaguje, případně reaguje sám s návrhy dohody, je částka požadována dalšími výzvami, jejichž naléhavost se stupňuje. K dalším výzvám bývají často přiložené dokumenty, které mají dokládat oprávněnost postupu společnosti Profimedia či Isifa.

Klienty zastupujeme proti Profimedia, Isifa a Logicall

Pokud se klient obrátí na naši advokátní kancelář, vystupuje tato dále ve všech dalších úkonech ve věci jménem klienta. Společnosti Profimedia/Isifa a Logicall přestanou častokrát vymáhat danou částku již samotným doručením právního zastoupení naší advokátní kanceláří. To se týká případů, kdy jsou předmětné částky vymáhány podvodně, tedy bez jakéhokoliv právního základu. V některých případech vymáhají Profimedia/Isifa a Logicall danou částku i nadále. Advokátní kancelář poté hájí práva provozovatele tak, aby byla případná vyplacená částka co nejnižší.

Zákonné předpoklady ve sporu Profimedia, Isifa a Logicall

Klíčovým ustanovením pro tyto případy je § 40 odst. 4 autorského zákona, který stanoví, že autor (zde vlastník fotobanky – Profimedia), do jehož práva bylo neoprávněně zasaženo, se může domáhat dvojnásobku odměny, která je obvyklá za získání licence k neoprávněně použitému dílu, důležité je zde tedy především určení odměny obvyklé za získání licence k použitému snímku. Tato obvyklá odměna je zpravidla několikanásobně nižší než odměny vymáhané Profimedií/Isifou a Logicall.

Kontaktujte nás


firma - s.r.o. / a.s.jednotlivec / OSVČPrávní partneři

Asociace.biz
BusinessPro
GoPay
PravoProPodnikatele.cz © 2017