Kropáček Legal

Všeobecné obchodní podmínky pro eshop

Obchodní podmínky musí mít každý e-shop zveřejněný na svém internetovém obchodě. Obchodní podmínky eshopu musí splňovat řadu náležitostí, které jsou uvedeny v několika právních předpisech. V souvislosti s novým občanským zákoníkem navíc došlo ke změně práv a povinností jak provozovatelů eshopů, tak spotřebitelů (nakupujících).

Zpracováváme nové a provádíme revize obchodních podmínek pro eshopy. Zpracováváme i další související dokumenty jako je reklamační řád eshopu, atd.

Nezávazné nacenění zdarma.

Jsme advokátní kancelář, služby garantujeme také vůči České obchodní inspekci!

 

Jak Vám obchodní podmínky mohou pomoci?

Obchodní podmínky jsou pro řadu provozovatelů eshopů nutným zlem. Obávají se pokut od České obchodní inspekce, a tak hledají řešení.

Obchodní podmínky Vám ale mohou být ku prospěchu při eshop podnikání!

Obchodní podmínky však sehrávají velmi důležitou část při prodeji zboží či služeb – jsou součástí uzavírané smlouvy – stanovují tedy práva a povinnosti Vaše i zákazníka.

Jaké praktické problémy obchodní podmínky řeší pro e-shopy?

Oveření identity zákazníků a možnost smlouvu neuzavřít (objemné či podezřelé nákupy).

Jasné stanovení okamžiku uzavření smlouvy (důležité pro řešení sporu při reklamacích).

Nemusíte prodat zboží zákazníkovi za technicky chybně uvedenou cenu (např. za 1,-Kč).

Zůstáváte vlastníkem zboží přestože si zákazník zboží převzal ale nezaplatil.

Zákazník, který zboží nepřevzal bude muset hradit souvidející náklady.

Ošetříme autorskoprávní ochranu Vašeho e-shopu.

Stanovíme pravidla pro zasílání obchodních sdělení a vysvětlíme registraci na ÚOOÚ.

V obchodních podmínky řešíme celou řadu praktických záležitostí, se kterými se provozovatelé eshopu setkávají. Ano, jsme limitováni často spotřebitelskými ustanoveními v zákoně, ale stále je zde prostor k individuální úpravě. A přesně na tento prostor se soustředíme a ve VOP Vám stanovujeme vyšší míru ochrany a rozsáhlejší práva.

Česká obchodní inspekce pokutuje 86,7% eshopů

Infografika Kontroly a pokuty eshopu 2015 2.čtvrtletí 400kb

86,7% eshopů dostalo při kontrolách pokutu od České obchodní inspekce.

Proč?

Vysvětlení častých pokut eshopů od ČOI najdete zde.

Jak pomáháme provozovatelům eshopů

Zpracováváme a kontrolujeme obchodní podmínky pro eshop i jiný web v souladu se zákony 2016.
Vše online. Jsme specializovaná advokátní kancelář na oblast IT a online podnikání.

Všeobecné obchodní podmínky

Představte si, že z „Vaší povinnosti“ vytvoříme něco, co Vám je skutečně ku prospěchu…

1. Garantujeme právní jistotu Vašeho online podnikání. Obchodní podmínky eshopu zpracovává naše specializovaná advokátní kancelář.

2. Součástí je Reklamační řád a Vzor formuláře odstoupení od smlouvy.

3. Obchodní podmínky garantujeme proti pokutám České obchodní inspekce.

4. Všeobecné obchodní podmínky eshopu zpracováváme individuálně na míru.

5. Obchodní podmínky nejen pro eshop, ale také pro servis, prodej služeb, ebooků, slevových a inzertních portálů. V češtině, slovenštině i angličtině.

6. Zpracováváme také obchodní podmínky pro Aukro eshopy, Fler eshopy či Podmínky užití pro webové prezentace.

7. Provádíme také kontrolu pro Vaše současné obchodní podmínky. Získejte aktualizaci pro své obchodní podmínky pro rok 2016.

8. Obchodní podmínky, které obdržíte obsahují nejen znění, ale i celou řadu vepsaných komentářů.

9. Další výhodou jsou následné konzultace v souvislosti s obchodními podmínkami, které jsou zcela ZDARMA. Vysvětlíme, poradíme a zodpovíme Vaše dotazy.

10. Všeobecné obchodní podmínky Vašeho eshopu zpracujeme během 2-5 pracovních dnů (záleží na konkrétních VOP).

11. Nezávazné nacenění zdarma- Nemáte co ztratit.

obchodní podmínky long

Ilustrační náhled na část zpracovaných všeobecných obchodních podmínek.

Stále nejste přesvědčení?

Dobře, pojďme se podívat, co jsme schopni Vám nabídnout.

Nové obchodní podmínky eshopu

Nové všeobecné obchodní podmínky pro eshopy zpracováváme podle zákonných požadavků. Implementujeme změny dle nového občanského zákoníku (účinný od 1. 1. 2014).

Připravte své podnikání eshopu na legální provoz v roce 2016!

Nové obchodní podmínky pro eshopy v 2016

Zpracováváme obchodní podmínky jak pro běžné internetové obchody s prodejem zboží i služeb, tak obchodní podmínky a právní dokumentaci pro webové portály se specifickou právní úpravou (např. prodej zbraní, internetové lékárny, mobilní operátoři, atd.).

Kontrola pro Vaše stávající všeobecné obchodní podmínky

V souvislosti s účinností Nového občanského zákoníku od 1. 1. 2014 nabízíme eshopům službu kontroly a revize obchodních podmínek. Možná máte stále obchodní podmínky z předchozích let (2013) a odkazujete na dnes neplatné zákony (např. zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník). Vaše stávající obchodní podmínky zanalyzujeme a provedeme potřebné revize – výsledkem kontroly jsou obchodní podmínky eshopu, které splňují zákonné požadavky a zajišťují Vám legální provoz eshopu v roce 2016.

Aktualizujte obchodní podmínky pro rok 2017

Každý provozovatel eshopu by měl upravit své všeobecné obchodní podmínky, aby byly v souladu s Novým občanským zákoníkem a dalšími souvisejícími zákony, resp. právním stavem 2016.

Pro již fungující eshopy je to unikátní služba. Vyplňte formulář a obratem Vás budeme kontaktovat s provedenou analýzou Vašich stávajících obchodních podmínek. Uvedeme, zda jsou v souladu se zákony či obsahují některé nedostatky a navrhneme pro Vaše obchodní podmínky potřebné úpravy a revize.

Proč si zkontrolovat obchodní podmínky?

Obchodní podmínky pro eshopy 2017

Právní jistota při eshop podnikání – Zbytečně neriskujte

Obchodní podmínky nejsou dnes pouze formalita. Nejen, že  jsou právním základem pro prodej přes internet, slouží jako „obrana“ eshopařů proti České obchodní inspekci a v neposlední řadě je to často informační materiál pro zákazníky eshopu, kteří tak ověřují důvěryhodnost eshopu či hledají informace o dopravě, poštovném, apod.

V právním slova smyslu je prodej přes internet velmi komplikovanou situací, neboť jde o

Pro všechny tyto kategorie občanský zákoník stanovuje celou řadu podmínek, které musí být spotřebiteli sděleny před uzavřením smlouvy. Další povinnosti jsou navíc stanoveny jinými zákony, například zákonem o ochraně spotřebitele nebo zákonem o ochraně osobních údajů.

Toto vše musí mít provozovatelé ošetřené v obchodních podmínkách.

A v souladu s právním stavem 2016!

Věděli jste, že musíte zasílat spotřebiteli celé znění obchodních podmínek při potvrzení objednávky?

Pusťte si náš Audio Podcast. Pokud se Vám bude líbit, neváhejte vstoupit do Členské sekce.

Možná vás zaujme

Provozovatelé eshopu, kterým jsme již zpracovali všeobecné obchodní podmínky

[testimonial author=“Jindřich Kupec, provozovatel eshopu“]Pro náš eshop jsme si nechali zpracovat obchodní podmínky. Byly zpracovány s velmi odborným přístupem a bylo v obchodních podmínkách obsaženo i to, co normální laik nedokáže postřehnout v množství předpisů, které platí pro obchodování na eshopu. I když mám určité znalosti tak mohu říci že tak odborně napsané podmínky bych dohromady nedal. Jsou věcné, výstižné a není třeba na nich téměř nic upravovat (jen drobnosti v údajích o provozovateli, apod.) a to i přes to, že zpracovatel od nás dostal minimum informací. Nesetkal jsem se v minulosti s tak ochotným přístupem, komunikací a cenou. Zpočátku jsem sice pochyboval, ale výsledek mne opravdu překvapil a pochybnosti vzaly za své. Doporučuji nechat si od této právní kanceláře nechat zpracovat dokumenty, u kterých to nabízí. Vyhnete se tak mnohatisícovým pokutám za chyby, kterých se můžete dopustit.[/testimonial]

[testimonial author=“Miroslav Koša, provozovatel eshopu“]Pro náš složitější E-shop jsme potřebovali přepracovat obchodní podmínky. S prací jsme naprosto spokojeni. Vyhovují nám komentáře k jednotlivým bodům a doplňující otázky byly zodpovězeny. Vše proběhlo rychle a nemusíme nikam chodit. Určitě mohu doporučit. [/testimonial]

Další reference eshopařů najdete zde

Specifika obchodních podmínek pro eshopy a weby

Sepsali jsme několik článků, které se týkají specifik prodeje konkrétních e-shopů a prodejních webů. Neváhejte se informovat blíže, která specifika je z hlediska práva nutné zapracovat do obchodních podmínek.

Právní partneři

Asociace.biz
GoPay
PravoProPodnikatele.cz © 2017