Nezávazná poptávka

Blog

Online právní poradna zdarma nebo za poplatek

28.06.2013

Na Internetu existuje několik právních poraden, které poskytují odpovědi na právní dotazy zdarma. Nutno však také říci, že ono zdarma má výrazné nevýhody.

Online právní poradna zdarma – diskuzní fórum

Právní poradny zdarma často fungují ve formě diskuzních fór, kde může přispívat každý. Nemáte tedy žádný způsobem ověřeno, že dotyčný je právně kvalifikovaný a poskytuje pravdivou informaci. Navíc pouhé tvrzení “Mě se to stalo taky a postup byl následující…” ještě neznamená, že ve Vašem konkrétním případě bude postup stejný. Jenom připomeňme, že právní úprava se často mění a co platilo v roce 2012 již letos neplatí.

Častokrát se dostaneme do situace, kdy musíme vyřešit právní problém během několika málo dní. U výše zmíněných internetových fór nemáme zaručeno, že nám některý uživatel odpoví včas.

Právní informace na Internetu

Pokud zvolíme cestu vyhledávačů a budeme hledat odpovědi v právně-laických článcích vystavujeme se především těmto rizikům. Pokud není u článku napsané datum, dejte pozor na aktuálnost informací. Autoři webů často staré články nesmazávají, a to kvůli vyhledávačům, které je tak indexují a zobrazují na prvních místech. Bohužel tak mohou poskytovat zavádějící informace. Buďte zejména opatrní při vyhledávání informací ve finančně-právní problematice. Oblast finančního práva má tendenci častých aktualizací (v poslední době např. změna DPH, změny v daňovém řádu, apod.).

Autoři článků, kteří informují o právních změnách nebo aktualitách, nemusí být právníci. Často se stává, že informace shromáždí z jiných webových stránek a přeformulují věty a článek uveřejní. Tím bohužel dochází ke zkreslení a bagatelizování právních informací.

Online právní poradna zdarma a její některé praktiky

Některé praktiky online právní poradny zdarma jsou dokonce takové, že po odeslání Vaše dotazu Vás informují, že dotaz je příliš složitý a vyžaduje odbornou radu, za kterou stanoví poplatek.

Transparentní Online právní poradna

Online poradna, která funguje transparentně a poskytuje odborné a rychlé poradenství je vhodným řešením pro ty, kteří řeší určitý právní problém, ale nechtějí utratit tisícikoruny při schůzce s advokátem. Vás problém není natolik složitý, že si musíte s právníkem vyhradit hodinovou konzultaci, naopak stačí Vám odpověď na Vaši otázku, a tím bude problém vyřešen.

Online právní poradna slouží především pro získání přehledu, zda Váš problém je skutečně právně závažný či lze vyřešit jednoduše bez spoluúčasti advokáta. Častokrát totiž nevíme, jaké máme možnosti řešení vzniklé právní situace. Nevíme, co můžeme a co je naopak zakázané. Druhá strana nám předloží návrh vyrovnání a my si např. nejsme jisti, zda na to má nárok či jen s námi zkouší vyjednávat. V těchto situacích je položení dotazu v online právní poradně tím správným řešením.

Za malý poplatek Vám bude poskytnuta odborná a rychlá právní pomoc. Renomovaná advokátní kancelář Vám nastíní možnosti, jaké máte a doporučí Vám postup pro řešení Vaší situace.

Zajímá Vás, kdo zodpovídá na Vaše dotazy? Transparentní informace o advokátní kanceláři najdete zde.

Vložit dotaz do online poradny

Online právní poradna zdarma nebo za poplatek
Ohodnoťte!

Michal Bartoš

Související služby